Be the first to review this product
BulletProof ED2512 Extreme Duty Hitches Adjustable 2-Ball Mount, 2-1/2" inch Hitch, 12" Drop/Rise, 36K lbs w/Pintle
Free Shipping on Orders Over $100
*Only Available within the USA for Select Brands
SKU
ED2512P
| SKU | ED2512P |
|---|---|
| Availability | Shipping Required |
| Hitch Size | 2-1/2" inch |
| Mount Function | Ball Mount, Pintle Hook Combo w/ Ball |
| Mount Type | Adjustable |
| Ball Mount Rise | 12" inch Rise |
| Ball Mount Drop | 8" inch Drop, 10" inch Drop, 12" inch Drop |
| Tow Capacity | 36,000 Lbs |
| Tongue Capacity BM | 500 Lbs |
| Ball Mount Style | Duo Ball, Easy Pintle Adjustable |
| Number of Balls | Two Balls |
| Shank Length | 12" Shank |
| Ball Sizes | 2" Ball, 2-5/16" Ball |
| Material | Steel |
| Brand | Bulletproof Hitches |
| Specifications | Features Adjustable Dual-ball mount includes 2 different-size hitch balls Specs Fits 2-1/2" Inch Hitch Receiver |
Customer Reviews
Ratings & Reviews
Related Products
We found other products you might like!






















Login and Registration Form