Curt 41782 Switch Ball Trailer Set, 1-7/8" & 2" Balls, 3/4" x 1-5/8" Shank
Free Shipping on any Curt Orders Over $100
*Only Available within the USA for Select Brands
SKU
41782
- 1 7/8" inch Ball = 3,500 Lbs Capacity
- 2" inch Ball = 6,000 Lbs Capacity
Write your review
About the Curt 41782 Switch Ball Trailer Set, 1-7/8" & 2" Balls, 3/4" x 1-5/8" ShankMore Information
| SKU | 41782 |
|---|---|
| Availability | Ship or Pick up at Miami Store |
| Trailer Ball Size | 1-7/8" Ball, 2" Ball |
| Tow Capacity | 6,000 Lbs |
| Type of Ball TB | Interchangeable |
| Shank Diameter TB | 3/4" Inch |
| Shank Length TB | 1-5/8" Inch |
| Finish TB | Chrome |
| Brand | Curt |
| Short Description |
|
Reviews
Customer Reviews
Login and Registration Form