Be the first to review this product
Curt 45018 Ball Mount 1-1/4" Inch Drop & 5/8" Inch Rise, 2,000lbs, 1-1/4" Inch Hitch
Free Shipping on any Curt Orders Over $100
*Only Available within the USA for Select Brands
SKU
45018
| SKU | 45018 |
|---|---|
| Availability | Shipping Required |
| Hitch Size | 1-1/4" inch |
| Mount Function | Ball Mount |
| Mount Type | Fixed |
| Ball Mount Rise | 5/8" inch Rise |
| Ball Mount Drop | 1-1/4" inch Drop |
| Tow Capacity | 2,000 Lbs |
| Tongue Capacity BM | 200 Lbs |
| Ball Mount Style | Standard |
| Number of Balls | None |
| Hole Diameter | 3/4" Hole |
| Ball Sizes | None |
| Material | Steel |
| Finish BM | Gloss Black Powder Coat |
| Brand | Curt |
Customer Reviews
Ratings & Reviews
We found other products you might like!






Login and Registration Form