Be the first to review this product
Curt 45310 Ball Mount 2" inch Drop & 1" Rise, 1-1/4" Ball Hole, 10,000 Lbs, Fits 2" inch Hitch
Free Shipping on any Curt Orders Over $100
*Only Available within the USA for Select Brands
SKU
45310
| SKU | 45310 |
|---|---|
| Availability | Ship or Pick up at Miami Store |
| Hitch Size | 2" inch |
| Mount Function | Ball Mount |
| Mount Type | Fixed |
| Ball Mount Rise | 1" inch Rise |
| Tow Capacity | 10,000 Lbs |
| Tongue Capacity BM | 1,000 Lbs |
| Ball Mount Style | Standard |
| Number of Balls | None |
| Shank Length | 9-3/8" Shank |
| Hole Diameter | 1-1/4" Hole |
| Ball Sizes | None |
| Material | Steel |
| Finish BM | Gloss Black Powder Coat |
| Brand | Curt |
Customer Reviews
Ratings & Reviews
We found other products you might like!

Login and Registration Form