Be the first to review this product
Curt 45651 Tri-Ball Mount w/ 1-7/8", 2" and 2-5/16" inch Balls, Fits 2-1/2" Inch Hollow Hitch Shank
Free Shipping on any Curt Orders Over $100
*Only Available within the USA for Select Brands
SKU
45651
- GTW/TW Ball 1-7/8" Ball: 5,000 LB / 500 LB
- GTW/TW Ball 2" inch Ball: 10,000 LB / 1,000 LB
- GTW/TW Ball 2-5/16" Ball: 14,000 LB / 1,400 LB
| SKU | 45651 |
|---|---|
| Availability | Ship or Pick up at Miami Store |
| Hitch Size | 2-1/2" inch |
| Mount Function | Ball Mount |
| Mount Type | Fixed |
| Ball Mount Rise | No Rise |
| Ball Mount Drop | No Drop |
| Tow Capacity | 14,000 Lbs |
| Tongue Capacity BM | 1,400 LBS |
| Ball Mount Style | Tri-Ball |
| Number of Balls | Three Balls |
| Shank Length | 10" Shank |
| Ball Sizes | 1-7/8" Ball, 2" Ball, 2-5/16" Ball |
| Material | Steel |
| Finish BM | Black Powder Coat |
| Brand | Curt |
| Short Description |
|
| Specifications | Features Tri-ball mount includes 3 different-size hitch balls on a solid, square shank Specs Fits 2-1/2" Inch Hitch Receiver |
Customer Reviews







Login and Registration Form