Be the first to review this product
Curt 45860 Ball Mount, 4" Inch Drop, 2" Inch Rise 7,500 Lbs, 10-1/4" Inch Long, 2" Inch Hitch
Free Shipping on any Curt Orders Over $100
*Only Available within the USA for Select Brands
SKU
C45860
| SKU | C45860 |
|---|---|
| Availability | Shipping Required |
| Hitch Size | 2" inch |
| Mount Function | Ball Mount |
| Mount Type | Fixed |
| Ball Mount Rise | 2" inch Rise |
| Ball Mount Drop | 4" inch Drop |
| Tow Capacity | 7,500 Lbs |
| Tongue Capacity BM | 750 Lbs |
| Ball Mount Style | Standard |
| Number of Balls | None |
| Shank Length | 10-1/4" Shank |
| Hole Diameter | 1" Hole |
| Ball Sizes | None |
| Material | Steel |
| Brand | Curt |
| Specifications | Features Sturdy, steel construction with hollow shank Specs Application: Fits 2" Hitch Receiver |
Customer Reviews
Ratings & Reviews
We found other products you might like!













Login and Registration Form