Be the first to review this product
Curt 45955 Rebellion XD Adjustable Cushion Hitch, 8" Drop/1" Rise, 2" & 2-5/16" inch Ball, 20K Lbs, 2-1/2" inch Hitch
Free Shipping on any Curt Orders Over $100
*Only Available within the USA for Select Brands
SKU
45955
| SKU | 45955 |
|---|---|
| Availability | Shipping Required |
| Hitch Size | 2-1/2" inch |
| Mount Function | Ball Mount |
| Mount Type | Adjustable |
| Ball Mount Rise | 1" inch Rise |
| Ball Mount Drop | 6" inch Drop, 8" inch Drop |
| Tow Capacity | 20,000 Lbs |
| Ball Mount Style | Easy Pintle Adjustable, Built in Suspension |
| Number of Balls | Two Balls |
| Hole Diameter | 1-1/4" Hole |
| Ball Sizes | 2" Ball, 2-5/16" Ball |
| Material | Steel |
| Brand | Curt |
Customer Reviews


Login and Registration Form