Be the first to review this product
Curt 48348 Adjustable Pintle Mount, 2-1/2" Hitch, 20,000lbs, 4" Drop Only
Free Shipping on any Curt Orders Over $100
*Only Available within the USA for Select Brands
SKU
48348
| SKU | 48348 |
|---|---|
| Availability | Shipping Required |
| Hitch Size | 2-1/2" inch |
| Mount Function | Pintle Mounting Plate |
| Mount Type | Adjustable |
| Ball Mount Rise | N/A |
| Ball Mount Drop | 4" inch Drop |
| Tow Capacity | 20,000 Lbs |
| Tongue Capacity BM | 2,000 Lbs |
| Ball Mount Style | Pintle Mount |
| Number of Balls | None |
| Shank Length | 10-1/4" Shank |
| Material | Steel |
| Brand | Curt |
Customer Reviews
Ratings & Reviews
We found other products you might like!










Login and Registration Form