Be the first to review this product
Fulton 4038388 Aluminum Ball Mount, 6" inch Drop & 5" inch Rise, 8,000 Lbs, 1" Hole Dia. 2" inch Hitch Receiver
SKU
4038388
| SKU | 4038388 |
|---|---|
| Availability | Shipping Required |
| Hitch Size | 2" inch |
| Mount Function | Ball Mount |
| Mount Type | Fixed |
| Ball Mount Rise | 5" inch Rise |
| Ball Mount Drop | 6" inch Drop |
| Tow Capacity | 8,000 Lbs |
| Tongue Capacity BM | 800 Lbs |
| Ball Mount Style | Standard |
| Number of Balls | None |
| Shank Length | 11-9/16" Shank |
| Hole Diameter | 1" Hole |
| Ball Sizes | None |
| Material | Aluminum |
| Finish BM | Polished |
| Brand | Fulton |
Customer Reviews
Ratings & Reviews
We found other products you might like!







Login and Registration Form