MH Chrome Hitch Ball, 2" Inch Ball, 3/4" Inch Shank, 2-1/8" Inch Shank Length, 3,500lbs, MH40018
Free Shipping on any Curt Orders Over $100
*Only Available within the USA for Select Brands
SKU
MH40018
- 2" Trailer Ball
- 1-1/4" Hitch Ball Mount
- Includes Ball Mount, Pin and 2" ball
Write your review
About the MH Chrome Hitch Ball, 2" Inch Ball, 3/4" Inch Shank, 2-1/8" Inch Shank Length, 3,500lbs, MH40018More Information
| SKU | MH40018 |
|---|---|
| Availability | Ship or Pick up at Miami Store |
| Trailer Ball Size | 2" Ball |
| Tow Capacity | 3,500 Lbs |
| Type of Ball TB | Trailer Hitch Balls |
| Shank Diameter TB | 3/4" Inch |
| Shank Length TB | 2-1/8" Inch |
| Material | Forged Steel |
| Finish TB | Chrome-Plated |
| Brand | Curt |
| Material | Chrome |
| Ball Sizes | 2" Ball |
| Short Description |
|
| Specifications |
|
Reviews
Customer Reviews
Login and Registration Form