Be the first to review this product
Curt Ball Mount 1" Inch Rise, 2,000lbs, 2" Ball, w/ Black Lock Pin, w/ Hitch Cover, w/Ball Cover, 2" Inch Hitch, MH3594-BLCK
$25 Flat Fee Shipping on any Draw-Tite Orders Over $100.
Free In-Store Pickup on any Draw-Tite Product.
*Only Available within the Lower 48 US States for Select Brands Only.
SKU
MH3594-BLCK
- Ball Mount Started Kit
- Inlcudes Mount, 2" Trailer Ball and Clips
- Fits 1-1/4" Hitch Receiver
- Gloss Black Finish
- Part#MH3594-BLCK (Contains: #3594, #40018, #22271, #MH2-B-LCK)
| SKU | MH3594-BLCK |
|---|---|
| Availability | Shipping Required |
| Hitch Size | 1-1/4" inch |
| Mount Function | Ball Mount |
| Mount Type | Fixed |
| Ball Mount Rise | 3/4" inch Rise |
| Tow Capacity | 2,000 Lbs |
| Tongue Capacity BM | 200 Lbs |
| Ball Mount Style | Standard w/ Ball |
| Number of Balls | One Ball |
| Hole Diameter | 3/4" Hole |
| Ball Sizes | 2" Ball |
| Material | Steel |
| Finish BM | Gloss Black Powder Coat |
| Brand | Draw-Tite |
| Short Description |
|
| Specifications |
|
Customer Reviews
Ratings & Reviews
We found other products you might like!






Login and Registration Form