Be the first to review this product
Curt 45311 CLASS 4 BALL MOUNT (2" SHANK, 10,000 LBS., 4" DROP, 9-3/8" LONG)
Free Shipping on any Curt Orders Over $100
*Only Available within the USA for Select Brands
SKU
45311
| SKU | 45311 |
|---|---|
| Availability | Ship or Pick up at Miami Store |
| Hitch Size | 2" inch |
| Mount Function | Ball Mount |
| Mount Type | Fixed |
| Ball Mount Rise | 2" inch Rise |
| Ball Mount Drop | 4" inch Drop |
| Tow Capacity | 10,000 Lbs |
| Tongue Capacity BM | 1,000 Lbs |
| Ball Mount Style | Standard |
| Number of Balls | None |
| Hole Diameter | 1-1/4" Hole |
| Material | Steel |
| Finish BM | Gloss Black Powder Coat |
| Brand | Curt |
| Short Description |
|
| Specifications |
|
Customer Reviews
Ratings & Reviews
We found other products you might like!
















Login and Registration Form