Be the first to review this product
Curt 45652 Tri-Ball Mount w/ Black Balls, Hollow Shank, Fits 2" Inch Hitch Receiver
Free Shipping on any Curt Orders Over $100
*Only Available within the USA for Select Brands
SKU
C45652
| SKU | C45652 |
|---|---|
| Availability | Ship or Pick up at Miami Store |
| Hitch Size | 2" inch |
| Mount Function | Ball Mount |
| Mount Type | Fixed |
| Ball Mount Rise | No Rise |
| Ball Mount Drop | No Drop |
| Tow Capacity | 10,000 Lbs |
| Tongue Capacity BM | 1,000 Lbs |
| Ball Mount Style | Tri-Ball |
| Number of Balls | Three Balls |
| Shank Length | 7" Shank |
| Ball Sizes | 1-7/8" Ball, 2" Ball, 2-5/16" Ball |
| Material | Steel |
| Finish BM | Black Powder Coat |
| Brand | Curt |
Customer Reviews
Ratings & Reviews
We found other products you might like!














Login and Registration Form