Be the first to review this product
Curt Ball Mount 6"Inch Drop, 5"Inch Rise, 15,000lbs, 2-5/16" Ball, w/ Black Lock Pin, w/ Hitch Cover, w/Ball Cover, 2"Inch Hitch, MH45342-BLCK
Free Shipping on any Curt Orders Over $100
*Only Available within the USA for Select Brands
SKU
MH45342-BLCK
- Fits 2" Hitch Receiver
- Ball Mount Started Kit
- Inlcudes Mount, 2" Trailer Ball, Ball Cover, Hitch Cover, and Hitch Lock Pin
- Matt Black Finish
- Part#MH45342-BLCK (Contains: #45342, #40030, #MH-2-B-LCK, #22276, #21800)
| SKU | MH45342-BLCK |
|---|---|
| Availability | Shipping Required |
| Hitch Size | 2" inch |
| Mount Function | Ball Mount |
| Mount Type | Fixed |
| Ball Mount Rise | 5" inch Rise |
| Tow Capacity | 15,000 Lbs |
| Tongue Capacity BM | 1,700 LBS |
| Ball Mount Style | Standard w/ Ball |
| Number of Balls | One Ball |
| Hole Diameter | 1-1/4" Hole |
| Ball Sizes | 2-5/16" Ball |
| Material | Steel |
| Finish BM | Gloss Black Powder Coat |
| Brand | Curt |
| Short Description |
|
| Specifications |
|
Customer Reviews
Ratings & Reviews
We found other products you might like!














Login and Registration Form