Be the first to review this product
Blue Ox BX88265 6" Rv Extension Mount, 2" to 2" and 10,000lbs
Free Shipping on Orders Over $100
*Only Available within the USA for Select Brands
SKU
BX88265
- Provides 10" drop or 10" rise for level towing
- Ideal for leveling a tow bar with vehicle base plates
- Rated for 10,000 lbs. gross towed vehicle weight
- Fits industry-standard 2" hitch receiver tube and accepts 2" shanks
- CNC-formed, robotically welded and mechanically descaled for a perfect fit
- Protected by a durable powder coat finish
- Made in USA
| SKU | BX88265 |
|---|---|
| Availability | Shipping Required |
| Hitch Size | 2" inch |
| Mount Function | RV Mount Extenders, Extenders |
| Mount Type | Fixed |
| Ball Mount Rise | 10" inch Rise |
| Ball Mount Drop | 10" inch Drop |
| Tow Capacity | 10,000 Lbs |
| Ball Mount Style | Flat Tow Mounts |
| Shank Length | 6" Shank |
| Material | Steel |
| Finish BM | Gloss Black Powder Coat |
| Brand | Blue OX |
| Short Description |
|
| Specifications |
|
Customer Reviews
Ratings & Reviews
Related Products
We found other products you might like!

































Login and Registration Form